Váš web s WordPress-om

0
2590
Chcete si vytvoriť vlastnú web stránku? Nemusíte vedieť programovať! Verte, že s Wordpress-om to zvládnete aj vo vlastnej réžii. Stačí si ho nainštalovať a pre pridávanie obsahu sa jednoducho prihlásiť. Čo je WordPress a aké sú možnosti pre váš budúci web?

Čo je WordPress

Wordpress je bezplatný redakčný systém pre web stránky. Má dve časti. Administráciu, teda takzvaný backend, kde sa vykonávajú úpravy a výsledný web, teda frontend, ktorý je viditeľný. Práca s Wordpress-om je veľmi jednoduchá. Postačí si ho nainštalovať, vybrať si z bezplatných alebo platených šablón a pridávať obsah. A aké sú výhody WordPress-u?
  • Je zdarma!
  • Bez nutnosti vedieť programovať
  • Jednoduchá úprava a pridávanie obsahu
  • Veľké množstvo bezplatných šablón
  • Obrovské možnosti využitia
Jednoducho povedané, s Wordpress-om si môžete vytvoriť tak svoj osobný blog, ako aj profesionálny a plnohodnotný e-shop. Je to len na vás.

Aký je rozdiel medzi WordPress.com a Wordpress.org

Ak sa rozhodnete pre WordPress, k dispozícii máte dve varianty. WordPress.com a Wordpress.org. Aký je medzi nimi rozdiel a čo si zvoliť? Poďme na jednoduché definície.
  • com vám poskytuje možnosť vytvoriť si blog alebo jednoduchý web.
  • org je aplikácia, ktorú si stiahnete a môžete si vybudovať kompletnú web stránku.
Aké sú medzi nimi teda rozdiely? Zásadné. S Wordpress.org máte vlastný názov webovej stránky, možnosť vlastného dizajnu a tiež mnoho ďalších pluginov, teda rozšírení. Zároveň máte prístup k svojim súborom, môžete nahrávať svoje témy a využívať napríklad aj e-mail marketing. Ak teda chcete profesionálny web so všetkým, čo k nemu patrí, WordPress.org je tou správnou voľbou. Platí, že obe služby sú zdarma. Ak sa ale rozhodnete pre WordPress.org, je nutné zakúpiť si doménu a hosting. V prípade, že máte o nákup domény záujem, kontaktujte nás alebo navštívte web blueinfo.sk.