Naživo alebo online? Skúste hybrid s LAIA!

0
1038
Pod pojmom hybridný event si môžeme jednoducho predstaviť kombináciu živých a virtuálnych eventov. Napriek všeobecným predstavám môže byť organizovanie hybridného eventu jednoduchšie, než si myslíte. Hybridné eventy nevyžadujú využitie špičkových technológií, ako virtuálna realita, rozšírená realita, hologramy alebo čokoľvek podobné. Naopak, váš hybridný event môže byť úspešný s využitím technológie, ktorá nepredpokladá roky skúseností a odborných znalostí. Aké výhody teda pre vás a vašu organizáciu môže mať organizovanie hybridného eventu na platforme LAIA? Pozrime sa na niekoľko zásadných bodov, ktoré vám pomôžu pochopiť, prečo je treba s hybridnými eventmi v budúcnosti počítať a byť pripravený zvoliť tú správnu platformu.

1. Zvýšený dosah a návštevnosť

Hybridné akcie vám umožní zvýšiť dosah a získať viac účastníkov. LAIA vám pomôže nadviazať nové kontakty s tými správnymi ľuďmi a ponúkne relevantné odporúčania na základe umelej inteligencie.

2. Väčšie zapojenie publika

Pridanie virtuálneho prvku do vašej živej udalosti otvára oveľa viac príležitostí na zapojenie, než by bolo možné pri čisto živom evente, a to ako počas eventu, tak po ňom. Je to preto, že vaše virtuálne publikum sa aktívne zúčastňuje zo svojich mobilných zariadení alebo notebooku, čo znamená, že môže hovoriť, zdieľať, lajkovať, komentovať a mnoho ďalšieho a poskytnúť tak spätnú väzbu v reálnom čase. Na platforme LAIA môžete osloviť spíkry aj počas ich vystúpenia a klásť priame otázky.

3. Výhodnejšie sponzorské príležitosti

Hybridné eventy taktiež ponúkajú väčšie príležitosti pre sponzoring. Môžete mať živých sponzorov, virtuálnych sponzorov alebo oboje.

4. Zníženie environmentálnych nákladov

Aj keď sú osobné stretnutia veľmi dôležité, prechod na hybrid je skvelý spôsob, ako vyhovieť účastníkom, ktorí by sa mohli cítiť previnilo za svoju osobnú uhlíkovú stopu. Týmto spôsobom sa môžu stále zúčastniť vašej akcie, užiť si ju a zároveň prispieť k zníženiu emisií uhlíka.

5. Zníženie cestovných nákladov

Ak pokračujeme v rovnakom trende, môžu hybridné akcie výrazne znížiť cestovné náklady pre všetkých zúčastnených. Nielen vaši hostia šetria peniaze, znižujete aj cestovné náklady pre vašich sponzorov a zamestnancov.

6. Marketingový obsah

Váš event nemusí byť exkluzívny, môžete ľahko zmeniť účel a znovu zdieľať digitálny obsah, aby ste zaistili dosah k vášmu publiku. Môžete napríklad zdieľať celý živý prenos (alebo jeho určité časti) a propagovať tak svoj budúci event. Zdieľanie živého prenosu tiež zaisťuje neustálu viditeľnosť pre sponzorov, ktorí sú súčasťou streamu.

7. Lepšia návratnosť investícií

Hybridné akcie ponúkajú zvýšenú návratnosť investícií, a to predovšetkým vďaka zvýšenému dosahu a škálovateľnosti. Získate tak vyššiu návštevnosť, čo sa môže premietnuť do väčšieho počtu prehratí pre sponzorov a väčšieho počtu registrácií po evente.

8. Cenné dáta a metriky

Obrovský prínos hybridných udalostí pochádza z dát a metrík, ktoré ukazujú. Pri živom prenose môžete napríklad spočítať návštevnosť a odhadnúť, koľko divákov sa zúčastnilo relácie. Vďaka LAIA získate množstvo dát, aby ste mohli poskytovať presnejšie správy o svojom výkone. LAIA je navyše samoobslužná, nevyžaduje teda zložité nastavenie technickej podpory, ale môžete si ju sami prispôsobiť podľa potrieb vášho brandu.

9. Väčšia flexibilita

Bez platformy hybridných eventov ako je LAIA by sa vaša udalosť jednoducho nekonala a vaši účastníci by hľadali alternatívu. To môže znamenať výhodu pre konkurenciu. Usporiadať živý event bez možnosti virtuálnej verzie je v dnešnej dobe veľmi neisté. Zvlášť, keď sú moderné technológie tak dostupné a rozšírené.

10. Zameranie na meniace sa potreby vášho publika

Hybridné akcie vám umožňujú uspokojiť obe demografické skupiny: tých, ktorí sa chcú zúčastniť naživo, aj tých, ktorí sa chcú zúčastniť iba online a prepojiť ich. Zapojenie je základnou zložkou hybridných akcií. Ako vidíte, usporiadať hybridný event môže byť ľahké. Integrácia technológie pre uľahčenie interakcie medzi živým a virtuálnym publikom zaistí hladký priebeh a nové možnosti networkingu. Vďaka LAIA postavíte svoje online a živé publikum na rovnakú úroveň a povznesiete váš hybridný event na neopakovateľný zážitok, na ktorý budú vaši hostia dlho spomínať.