Jednoduché tipy, ktoré vám zlepšia zlý deň!

0
983
Vstali ste z postele ľavou nohou? Už od rána máte náladu pod psa a máte pocit, že tento deň bude naozaj katastrofou? Áno, sú aj také dni. Dni, kedy je vaša nálada doslova na bode mrazu a cítite sa mizerne. Pritom ani neviete, prečo je to tak! Vyskúšajte teda niekoľko rýchlych tipov, ktoré vám snáď zlepšia náladu na počkanie.

Zavolajte niekomu blízkemu

Cítite sa pod psa? Potrebujete niekoho, kto vás morálne podporí a zdvihne vám náladu. Ak nikto taký nie je po ruke, zavolajte mu! Či už je to váš partner/ka, rodičia, najlepšia kamarátka alebo kolegyňa. Oslovte niekoho, kto je väčšinou dobre naladený a dokáže vás povzbudiť.

Ak je to možné, doprajte si deň voľna

Deň „blbec“ sa vyznačuje aj tým, že sa všetko od rána kazí. Zaspíte do práce a nestíhate. Keď sa už nachystáte, podarí sa vám obliať horúcou kávou. Auto neštartuje, v celom meste sú zápchy… jednoducho problém na problém. Ak máte pocit, že ste sa práve zobudili do takéhoto dňa, doprajte si deň oddychu. Jednoducho si vyložte nohy, čítajte, pozerajte film, prípadne počúvajte hudbu. Pritom určite nič nepokazíte. Naopak, perfektne si oddýchnete.

Niečo si kúpte!

Že za peniaze sa šťastie kúpiť nedá? To povedzte žene, ktorá si práve kúpila novú kabelku alebo topánky. Iste s vami nebude súhlasiť. Ak potrebujete chvíľkovú dávku hormónu šťastia, nové oblečenie, kniha, šperk alebo hoci len čokoládový koláč, vám ju určite dodajú.

Choďte do prírody

Nie je to len otrepaná fráza. Chvíle v prírode vás naozaj dokážu nabiť energiou. Možno len potrebujete na chvíľu „vypadnúť“ z mesta, byť osamote a prečistiť si hlavu. Navyše, pohyb produkuje endorfíny, takzvané hormóny šťastia. Prechádzka vám teda určite spraví dobre. Ak nemôžete vyraziť do prírody, zacvičte si.

Potlačte negatívne myšlienky

Keď sa všetko kazí, máme tendenciu myslieť negatívne. A negatívnymi myšlienkami pritiahnuť ďalšie problémy! Zo zlého dňa sa tak môže stať zlý týždeň, mesiac… Preto sa snažte negatívne myšlienky potlačiť. Namiesto toho, aby ste mysleli na to, ako sa vám nedarí, sústreďte sa na pozitívne maličkosti. Napríklad na peknú pieseň v rádiu, na to, že vás popoludní čaká káva s kamarátkou alebo proste len na to, že vonku svieti slnko. Vždy predsa existuje niečo, na čo sa môžete tešiť! Pravdaže, tieto tipy fungujú len vtedy, ak máte „iba“ zlú náladu a pokazený deň. Určite nepomôžu pri depresii, či vážnych problémoch.