Ako na výber golfového oblečenia

0
1942
Poradíme vám, ako sa môžete obliecť na golf komfortne a súčasne dodržať pravidlá etikety, ktoré sú s týmto športom spojené. Vyhnete sa tak trápnym momentom aj módnemu faux pas a pri vašej hre budete hneď pôsobiť štýlovejšie a sebavedomejšie.

Čo sa golf hodí a čo naopak nie

Vhodný outfit na golfové ihrisko by sa mal riadiť pravidlami športovej elegancie, zároveň ale existuje viacero kúskov oblečenia, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Do tejto skupiny spadajú predovšetkým rifle, tričká bez rukávov, minisukne, príliš odhaľujúce oblečenie, ako aj športová móda charakteristická pre cyklistiku, beh, tenis či iné druhy športov. Správne golfové oblečenie by malo byť pohodlné a neprekážať vám v pohybe, či už pri chodení alebo v momente odpaľovania loptičky. Vyžaduje si tiež určitú mieru formálnosti, ktorá je pre tento šport charakteristická a preto sú dostupné strihy relatívne pevne dané, zatiaľčo improvizovať sa dá skôr v otázke vzoru alebo farby.   Či sa už bavíme o pánskom alebo dámskom golfovom oblečení, v oboch prípadoch platí, že vrchná časť by mala byť vybavená klasickým prípadne stojatým golierom. Obľúbenou voľbou sú polokošele s krátkym respektíve dlhým rukávom doplnené o jednofarebné či pásikované golfové nohavice. Počas letnej sezóny sa golf dá hrať aj v kratších nohaviciach, ktorých dĺžka by sa však nemala príliš vzdialiť od oblasti kolien a podobné pravidlo platí aj o dámskych sukniach. Odporúčame tiež vziať do úvahy možné výkyvy počasia a vybaviť sa pre každý prípad praktickou nepremokavou bundou. Váš celkový outfit sa dá napokon doplniť o rukavice, šiltovku, šilt alebo čiapku.

Kvalitná golfová výbava nie je len o oblečení

Popri správnom outfite patrí ku golfu aj niekoľko ďalších prvkov, bez ktorých by vaša hra jednoducho nebola kompletná. Na mysli máme predovšetkým nevyhnutné príslušenstvo, ako sú bagy, vozíky či golfové loptičky, ktoré sú štandardne ponúkané v sadách po 12 loptičiek, predovšetkým v odtieňoch bielej a červenej farby, nezvyčajné ale nie sú ani žlté, oranžové či zelené loptičky. Poprednými značkami golfových loptičiek sú predovšetkým Titleist, Pinnacle, Srixon a Callaway, pričom na výber máte dvojvrstvové loptičky vhodné pre začiatočníkov alebo troj či štvorvrstvové loptičky určené pre profesionálnejších hráčov.