5 krásnych chorvátskych pláží

0
1791
Chystáte sa v lete do Chorvátska? Toto „slovenské“ more zažíva každoročne obrovský nápor turistov z našich končín. Ak si neviete vybrať, ktorú chorvátsku pláž by ste mali navštíviť, prinášame vám malý výber z tých najkrajších a turisticky najzaujímavejších chorvátskych pláží.

Pláž Zlatý roh na ostrove Brač

Táto pláž jednoznačne patrí medzi najpopulárnejšie v Chorvátsku. Nachádza sa pri mestečku Bol a zaujímavá je najmä svojim tvarom. Ide o 600 metrov dlhú pláž, ukončenú úzkym cípom. Ten sa natáča vždy na inú stranu, a to v dôsledku spodných vodných prúdov. Nádhernú pláž Zlatni rat milujú nielen plavci, ale najmä fanúšikovia vodných športov ako kitesurfing a windsurfing. Na tie sú tu totiž ideálne podmienky.

Punta Rata na Makarskej riviére

Pláž Punta Rata, nachádzajúca sa blízko mesta Brela, patrí k najkrajším plážam sveta. Je tvorená z bielych kamienkov, pričom vstup do vody je piesočnatý. Úžasnú scenériu pláže dokonale dopĺňajú, pre Chorvátsko typické, borovicové lesy a pohorie Biokovo, ktoré sa nad plážou vyníma.

Pláž Saplunara na ostrove Mljet

Ak túžite navštíviť pláž, ktorá je pokojná a nebudú vás tu rušiť davy turistov, vyberte si práve Pláž Saplunara. Nie sú tu totiž žiadne obchody, typické plážové stánky alebo reštaurácie. Čaká vás len krásna piesočnatá pláž, nachádzajúca sa v pokojnej zátoke, až 15 kilometrov od mesta.

Velika plaža v meste Omiš

Ak idete na dovolenku s deťmi, táto pláž bude pre vás ideálna. Je tu totiž plytká voda a pozvoľný vstup do mora. Pláž je prevažne piesočnatá a dlhá približne kilometer. Ak by ste chceli zažiť aj čosi zaujímavé, vyberte sa na pláž v čase, kedy sa tu konajú majstrovstvá Chorvátska v plážovom volejbale alebo preteky v skoku padákom.

Rajska plaža na ostrove Rab

Táto pláž patrí k výnimočným. Ako jedna z mála chorvátskych pláži je totiž tvorená pieskom. Vstup do mora je pozvoľný a voda plytká. Preto je takisto veľmi obľúbená pre rodiny s deťmi. Ak by ste si ale chceli dobre zaplávať, plytkou vodou musíte prejsť až 600 metrov! Ocenia ju fanúšikovia športu, keďže neďaleko pláže sa nachádza športové centrum. Samozrejme, toto je len malý výber. Chorvátsko ponúka obrovské množstvo nádherných pláží, z ktorých si iste vyberie aj ten najnáročnejší turista.