Zdravie na prvom mieste. Aj v kancelárii!

0
971
Vedeli ste o tom, že až 26% Slovákov má sedavé zamestnanie? V praxi to znamená, že väčšina z nich strávi sedením až tri štvrtinu pracovného času, čo má nepriaznivý vplyv nielen na fyzické, ale aj psychické zdravie! Ak si chce firma udržať zdravých zamestnancov, ktorých výsledok sa prejaví na úspešných projektoch i výbornej výkonnosti, je dôležité spraviť zásadnú zmenu. Podobne to zaznelo aj na konferencii Trendy v starostlivosti o zdravie zamestnancov u nás a vo svete, a to v roku 2019.

Firmy podporujú zdravie zamestnancov

Nie je žiadnym tajomstvom, že firmy sa snažia prenájom kancelárií prispôsobiť novodobým trendom, a teda získať si tých najlepších zamestnancov. Súčasťou celého tohto procesu by mala byť snaha prispieť k zdraviu zamestnancov, a to rôznymi formami, trebárs v podobe masáži, cvičenia či zabezpečenia ovocia počas celej pracovnej doby. Treba si uvedomiť, že situácia na pracovnom trhu je náročná, a práve preto sa snažia mnohé úspešné spoločnosti udržať tých najlepších zamestnancov. Základom je vytvorenie motivujúceho pracovného prostredia, s čím samozrejme súvisí poskytnutie atraktívnych benefitov.

Koniec stresu!

Zdravý životný štýl je v dnešnej dobe skloňovaný v mnohých podobách. Pre niekoho je to aktívny šport, pre iného prechádzka na čerstvom vzduchu. Dnes majú zamestnávatelia v ponuke prenájom priestorov Bratislava, ktoré sa môžu pochváliť zelenými strechami, zeleňou, zdravou výživou počas celého dňa. Áno, aj takýmto spôsobom sa dá nadobudnúť potrebná psychická a fyzická rovnováha. Dokonca, dnešné firmy sa môžu pochváliť oddychovými zónami, relaxačnými miestnosťami či tzv. sick days. Prenájom skladov nemusí byť len obyčajným priestorom bez farieb a duše, práve naopak! Aj skladové či administratívne priestory môžu pôsobiť atraktívnym dojmom, ktorý u zamestnancov nabudí tú správnu energiu.