Náklady, ktoré položia na lopatky veľa podnikateľov 

0
1096
26Veľa najmä začínajúcich podnikateľov často nedokáže odhadnúť svoje obraty, zisk a náklady a preto skrachujú už  počas prvého roka podnikania. Ktoré náklady a výdavky dokážu položiť na lopatky aj pripravených podnikateľov s kapitálom?

Drahý nájom

Drahý nájom, z ktorého musíte ešte navyše platiť dane, je jednou z hlavných položiek každomesačných výdavkov väčšiny podnikateľov. Potrebujete sklad, kanceláriu alebo obchodnú prevádzku? Pripravte si dostatok peňazí.

Vysoké odvody

Vysoké odvody sa dajú čiastočne znížiť kvalitnou daňovou optimalizáciou, no ak máte len malý obrat, aj tie minimálne odvody zdravotného a sociálneho v hodnote asi 230 eur mesačne pre vás môžu byť likvidačné.

Zamestnanci

Práca so zamestnancami môže byť likvidačná hlavne vtedy, keď vám mzdy a personalistika nič nehovoria.  Ak chcete poriadne zoptimalizovať vaše príjmy a výdavky, najmite si na to radšej skúsenú účtovnícku firmu.

Doprava tovaru

Vy musíte za dopravu tovaru platiť, no ak si naúčtujete 5 eur poštovné pre vašich klientov, každý si radšej objedná z veľkého reťazca, kde má doprava zadarmo. V takom prípade často beriete zákazky aj v prípade, že musíte zaplatiť drahú dopravu.

Pokuty

Veľa začínajúcich podnikateľov pozabudne na niektoré povinnosti vyplývajúce zo zákona a to vyústi k rôznym sankciám a pokutám. Aj menšia pokuta dokáže začínajúceho podnikateľa úplne odpísať a preto všetko konzultujte s niekým skúseným.