Máte doma drevený nábytok ktorý potrebuje vylepšenie? Povieme vám ako na to

0
1043
Nábytok z dreva je veľmi obľúbeným doplnkom interiéru, no už pri kúpe treba myslieť na to, že sa o neho budete musieť sem tam postarať. Drevo po určitom čase zmení vzhľad a preto jeho povrch vyžaduje ošetrenie, ktoré by ste nemali podceniť. Vďaka dobrej starostlivosti nielenže predĺžite jeho životnosť, ale urobíte z neho omnoho krajší doplnok, aký ste mali doteraz.

Stačí použiť vosk alebo olej a nábytok bude vyzerať ako nový

Ak máte doma menej kvalitný nábytok s rôznymi menšími estetickými vadami, na jeho nové natretie môžete pokojne použiť farby na drevo alebo rôzne krycie nátery. Najčastejšie ľudia siahajú po akrylových farbách, ktoré sa dajú jednoducho rozriediť vodou alebo po syntetických, ktoré môžeme rozriediť rozpúšťadlom. Výhodou akrylových farieb je, že na povrchu vytvoria matný film, schnú len dve hodiny a sú ekologické. Ak však túžite po lesklom vzhľade, odporúčame použiť syntetickú farbu. Síce je čas schnutia o niekoľko hodín dlhší a treba ju naniesť v niekoľkých vrstvách, no nábytok bude vyzerať omnoho lepšie a príťažlivejšie. Ak máte doma netradičný kúsok dreveného nábytku, na ktorom by ste najradšej zvýraznili prirodzenosť a kresbu dreva, dobré je použiť lazúry a bezfarebné laky. Ich výhodou je, že po natretí zvýšia aj odolnosť voči mechanickému poškodeniu a drevu umožnia dýchať viac ako doteraz. Lazúry dokonca zakúpite v rôznych farebných odtieňoch, vďaka čomu dokážete urobiť z nábytku originálny kúsok, ktorý nebude mať nikto iný. Nie je problém prispôsobiť ho farebne stenám, dekoráciám alebo iným interiérovým doplnkom. V prípade, že chcete nábytok umiestniť v záhrade, nie je to žiadny problém. Lazúry sú vhodné aj do tohto prostredia, pretože prenikajú hlboko pod povrch materiálu a dokonale ho ochránia pred vplyvmi počasia.

Kde nájdem laky a oleje?

Ak sa chystáte zmeniť vzhľad vášho dreveného nábytku a chýbajú vám na to už len farby a oleje, pozrite si ponuku na bugy.sk. Nájdete tam nielen osmo olej, ale aj farby, laky a iné doplnky, vďaka ktorým zmeníte staré drevo na nepoznanie. Výrobky si môžete objednať pohodlne z domova bez toho, aby ste strácali čas behaním po obchodoch. Okrem toho tam nájdete aj iné druhy sortimentu ako napríklad online drogériu, kozmetiku, slnečné okuliare, tovar pre deti a mnohé iné.