Hliník – áno či nie?

0
1460
Energetická účinnosť v oknách sa pripisuje sklu a rámu. Najzanedbávanejším aspektom energetickej účinnosti je však tesnenie, ktoré okno tvorí, keď je zatvorené. Je nevyhnutné, aby bol rám dostatočne tuhý s minimálnymi kontrakciami a roztiahnutím, aby sa zabezpečil plynulý chod a utesnenie. Niektoré z tradičných materiálov ako je drevo, sú náchylné na zmeny teploty a vytvárajú medzery v klznom mechanizme a dokonca podporujú tepelné úniky. Hliník aj z tohto dôvodu patrí medzi jeden z najspoľahlivejších materiálov, ktorý uspokojí požiadavky aj náročných zákazníkov.

Vysoko odolný materiál, ktorý vás dostane!

Hliník je energeticky efektívny a funguje dobre, takže pri jeho používaní nestratíte toľko tepla ako trebárs pri dreve. Hliníkové oknáhliníkové dvere sú tiež cenovo dostupnejšie ako niektoré iné typy okien, aj keď treba dodať, že ich cena môže byť o niečo vyššia. Sú však pevnejšie a odolnejšie ako drevo a plast.

Zabudnite na údržbu

Nemusíte tráviť veľa času pri údržbe hliníkových okien. Nemusia byť maľované a nepotrebujú iné druhy údržby, ktoré by vás stáli veľa energie i peňazí. Ak hľadáte okná, hliník je skvelá voľba, pretože sa dá ľahko prispôsobiť. Do hliníkových okien môžete pridať takmer akýkoľvek druh povrchovej úpravy a do okien môžete pridať aj veľa rôznych druhov skla. Ak hľadáte neobvyklú veľkosť okien, hliník je skvelá voľba, ktorá si vás získa.

A čo cena?

Hliníkové vchodové dvere cena je síce vyššia ako trebárs cena vchodových dverí plastových, avšak životnosť takýchto dverí je bezkonkurenčná a pri správnej údržbe vám môžu vydržať pokojne aj do konca života. Hliník je voľbou číslo jeden nielen mnohých domácností, ale tiež firiem či administratívnych objektov, kde sa kladie dôraz na bezpečnosť a elegantné prevedenie, ktoré má pôsobiť predovšetkým reprezentatívne.