Ako uskladniť záhradné náradie?

0
3407
Určite ste sa už stretli s problémom, že máte veľa náradia a nemáte ho kam odložiť. Keď niečo potom potrebujete, tak hľadáte po celom dome, prípadne záhrade. Čo tak mať všetko náradie po ruke? A ako ho uskladniť, aby sme požadované náradie našli hneď a bez hľadania?

Mať všetko po ruke

Keď už nestačí kufrík s náradím, tak vzniká problém a náradie sa povaľuje všade – v záhrade alebo v dome. Už naši starí otcovia si stavali jednoduché dielničky, kam všetko náradie – či kutilovské alebo záhradné – odkladali. Dnes nie je nič nezvyčajné mať na záhrade aj domček na náradie. Je to jednoduchá stavba, ktorá nezaberie veľa miesta. V mnohých záhradách sa dá dokonca domček na náradie tak umiestniť, že je takmer neviditeľný. Domčeky na náradie sa na trhu ponúkajú v rôznych veľkostiach a z rôznych materiálov. Domček sa dá kúpiť už aj v rozmeroch 2 x 2 metre. Materiálov je tiež široká škála. Či už sú domčeky na náradie plastové, drevené alebo kovové. Samozrejme najlepšou variantou sú drevené. Nielen, že sa vynikajúco hodia do záhrady, ale zároveň sú pri dobrej starostlivosti trvanlivé aj celé desaťročia. Typ materiálu ale závisí od toho aký štýl vo vašej záhrade preferujete. Inou možnosťou, kam umiestniť náradie je garáž alebo záhradný domček. Záhradný domček je o trochu väčší ako domček na náradie. Zároveň môže spĺňať aj iné funkcie ako uskladnenie náradie. Môžete si do neho uložiť ovocie, zeleninu, ale aj nepotrebné veci z vášho domu. Pri dobrej organizácii si vytvoríte úložisko, ktoré bude zorganizované. Navyše vďaka tomu, že je väčší ako domčeky určené len na náradie, môžete v ňom presádzať rastlinky. Ak máte menší domček, tak zaujímavým tipom je z vnútornej strany dverí primontovať sklápateľnú dosku, na ktorej môžete majstrovať.

Tipy na uskladnenie náradia

Ako prvé určite každému napadne namontovať si do domčeka police. Je to určite najväčšia úspora miesta. Ideálne na uskladnenie náradia je využívať stenu, do ktorej pribijeme klince. Na tieto klince potom môžete vešať rôzne druhy náradia. Však, ktoré náradie nemá možnosť, že sa dá zavesiť? Natrite túto stenu na bielo a hneď všetko ľahšie nájdete. Takisto si vytvorte priestor, kam jednoducho povesíte štetce, tak aby sa vám mokré nepovaľovali po záhrade. A čo so zbytočnými plastovými fľašami? Vyrežte do hornej časti fľaše kruh takej veľkosti, aby sa vám tam zmestila ruka. Takto môžete fľašu využiť na rôzne klince, hmoždinky alebo iné drobné pomôcky.