Ako si vybrať strešný nosič na bicykel

0
1841
Hľadáte spôsob, ako nosiť bicykel na svojom aute, no nie ste istý najideálnejším spôsobom? Strešný nosič na bicykel je jedna z viacerých možností, ktoré máte k dispozícií. V tomto článku vám poradíme, či je toto riešenie pre vás a ak áno, aký nosič najlepšie odráža vaše potreby.

Strešný nosič na bicykel je dobrá voľba, ak:

  • chcete vedieť otvoriť zadné dvere a kufor na aute, zatiaľ čo sú bicykle uložené na streche vášho auta,
  • vaše vozidlo má priečniky (alebo ste ochotný ich nainštalovať na strechu),
  • nechcete nosiť cyklovozíky, no ste ochotný nosiť bicykle na streche vášho auta,
  • chcete si ponechať strešný nosič na vašom aute aj do budúcnosti a využiť ho na iné účely (napr. prepravu lyží v zime),
  • svetlá výška vozidla pre vás nie je problém.
Ak spĺňate jednu alebo viacero z predchádzajúcich možností, pouvažujte nad nasledujúcimi otázkami, ktoré vám pomôžu nájsť vhodný nosič na bicykle pre vaše potreby.

Bude strešný nosič na bicykle pasovať na vaše auto?

Väčšina strešných nosičov sú vytvorené tak, aby sa nasadili na priečky vozidla. Na to, aby ste sa uistili, že strešný nosič bude pasovať na vašu strechu, mali by ste určiť tvar vašich priečok na aute a vzdialenosť medzi prednými a zadnými priečkami. Niektoré strešné nosiče ponúkajú ďalšiu možnosť nasadenia pre strešný box v ktorom sa dá prepravovať ďalšia batožina.

Koľko bicyklov potrebujete preniesť?

Maximálna nosná kapacita strechy vášho vozidla ovplyvní maximálny počet bicyklov, ktoré môžete preniesť. Uistite sa, že zahrniete váhu vašich bicyklov, strešných nosičov a priečniky pri vypočítaní celkovej váhy, ktorú môžete preniesť pri streche vozidla. Niektoré SUV a ďalšie veľké vozidlá zvládnu preniesť 6 bicyklov, no menšie autá môžu byť obmedzené na 2 bicykle.

Dočiahnete na strechu?

Ak máte problém s dočiahnutím na strechu auta, keď máte napr. SUV alebo dodávku, máte na výber zakúpiť si schody na kolesá. Tie sa pripevnia na pneumatiky vozidla. Sú jednoduché na používanie a uloženie, takže môžete toto príslušenstvo použiť vždy, keď budete nakladať a vykladať svoju batožinu zo strechy.