7 dôvodov, prečo mať vlastnú doménu

0
1111
vlastná doména
Jedným zo základných spôsobov online prezentácie v podnikaní je vlastná doména. Je totiž veľký rozdiel medzi vlastným webom a stránkou, ktorú máte umiestnenú na niektorom z bezplatných serverov.

Aké sú teda výhody vlastnej domény?

  1. Budovanie firemnej identity
Doménové meno je súčasťou firemnej identity rovnako ako značka, logo, ochranná známka, či samotné meno spoločnosti. Ak vám na budovaní firemnej identity záleží (čo by určite malo), vlastná doména je nevyhnutnosťou.
  1. Jednoduchá rozpoznateľnosť na internete
Ak web prevádzkujete na vlastnej doméne, pri hľadaní cez vyhľadávače sa zobrazí na vyšších pozíciách. Okrem toho, váš klient alebo potenciálny klient vás v prípade vlastnej domény nájde určite jednoduchšie aj vtedy, ak názov vašej domény nepozná. A to hlavne v prípade, ak je doména správne zvolená a obsahuje kľúčové slovo.
  1. Väčšia dôveryhodnosť
Firma, ktorá má vlastnú doménu a emailovú adresu s doménovým menom, pôsobí omnoho dôveryhodnejšie. Určite aj vy radšej budete klientom niekoho, kto je ochotný investovať do svojej firmy, jej propagácie a do dobrého imidžu!
  1. Lepšie funkcie/služby
Investícia do vlastnej domény nie je príliš vysoká. No oplatí sa. A to nielen kvôli spomínanej vlastnej prezentácii, či lepším výsledkom vo vyhľadávaní. Ak máte web prevádzkovaný u niektorých z freewebhostingových spoločností, problémom môže byť nielen rýchlosť načítania vášho webu, ale aj nedostatočné funkcie, absencia vlastnej emailovej adresy s vašim doménovým menom a podobne. Problémom býva aj zobrazovanie nežiaducej reklamy. Predstavte si, že na vašom webe sa zobrazí reklama vášho konkurenta. To je u domén tretej úrovne pomerne bežné. S vlastnou doménou čosi také nehrozí.
  1. Vlastná propagácia
Chcete na internete propagovať samy seba alebo prevádzkovateľa freewebhostingu? Určite seba! Vďaka vlastnej doméne tak robíte napríklad aj formou emailov s názvom vlastnej domény. Navyše, ak máte doménu, ktorá toho o vašom podnikaní prezradí naozaj veľa (napríklad maliar.sk), je to vynikajúci a jednoduchý spôsob propagácie.
  1. Bez rizika
V prípade domény zdarma vždy existuje riziko, že o ňu prídete. Či už sa tak rozhodnete samy (budete chcieť kvalitnejší web) alebo bude doména zrušená priamo jej prevádzkovateľom. Prídete tak o všetko, čo ste na svojom webe budovali.
  1. Vaša doména je váš majetok!
S doménami sa obchoduje. A zaujímavá doména môže byť časom naozaj hodnotným majetkom.

Kde kúpiť kvalitnú doménu?

Na Slovensku sú najpoužívanejšie domény s koncovkou .sk, .eu, .com, prípadne .info. Pre slovenské projekty sú však ideálne práve domény s koncovkou .sk, ktorých je obmedzené množstvo. Správne zvolená doména je jedným z kľúčov k úspechu v podnikaní. Kde takúto doménu kúpite? Na nákup domén slúžia slovenské, prípadne zahraničné webtrhy. Kvalitné slovenské domény nakupujte tiež na blueinfo.sk.